Pokazywanie się nago w Internecie a ekshibicjonizm

Czy to ekshibicjonizm? Podoba mi się to, że mogę pokazać się nago w internecie na np. kamerce. Jednak strasznie tego nie chcę, od kiedy dowiedziałem, że to nie jest normalne. Zacząłem sobie mówić, że jestem na to chory, że podoba mi się coś takiego, teraz jestem w ciągłym lęku, że mogę mieć tą przypadłość. Ma to związek z moją nerwicą natręctw, która jest w trakcie leczenia. Boję się, że nie będę miał przyjemności z uprawiania seksu, chociaż, że do tego czasu takie coś było tylko urozmaiceniem.

Skoro jest Pan w trakcie terapii nerwicy natręctw polecam podzielić się tymi wątpliwościami z Pana terapeutą. Mogą się one bowiem wiązać z Pana dolegliwościami i mogą stanowić ważny element w terapii. Pozdrawiam.

Witam, będąc w psychoterapii wszelkie swoje dylematy należy poruszać w relacji z terapeutą. Jeżeli nie jest Pan w stanie tego zrobić w relacji z osobą, która prowadzi Pana psychoterapię może warto zastanowić się nad zmianą psychoterapeuty.Pozdrawiam

Witam,
gorąco polecam omówić pana obawy ze swoim terapeutą - jeśli "leczenie", o którym pan napisał oparte jest tylko na farmakoterapii to sugeruję podjęcie psychoterapii - jest to najlepsza metoda pracy z zaburzeniami nerwicowymi.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl