Pokrzywka oraz opuchlizna twarzy i rąk jako skutek uboczny tabletek Yasminelle

Witam , tydzień temu odstawiłam tabletki yasminelle.Brałam je 3 lata ale ostatnio zaczęło się dziać coś dziwnego,często miałam pokrzywkę.Zdażyło się też tak że cała twarz mi spuchła i ręce.Całe ciało było w pokrzywce.Miałam trudności z oddychaniem.Pojechałam do lekarza dostałam zastrzyki domięśniowo i dożylnie.Tabletki odstawiłam.Mam pytanie ,czy one mogły wywołać takie objawy? Nic mi innego nie przychodzi do głowy, nie wprowadziłam nic nowegodo diety ani nowych kosmetyków.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć takiej możliwości, choć osobiście nigdy nie spotkałem się z aż tak mocno wyrazonymi działaniami niepożądanymi.