Pokrzywka pokarmowa a dieta

witam.od tygodnia mam pokrzywke pokarmowa,narazie nie wiadomo co dokladnie ja wywolalo,do onca tygodnia mam diete i ją stosuje,lecz nigdzie nikt nie pisze czy mozna jesc jakiekolwiek slodycze,ciasta,zelki kisiele budynie wiem ze nie mozna bo sa sztucznie barwione. Tak naprawde nie wiadomo co mozna a co nie,dziwne jest to ze generalnie nie mam pokrzywki a codziennie kolo 10 rano wyskakuje czerwone plamki,juz nie pechere jak wczesniej.pozdrawiam

Ostra pokrzywka (objawy do 6 tygodni) może być indukowana pokarmami (konserwanty, przyprawy, leki, suplementy diety). Dieta pokrzywkowa (eliminacyjna) ma za zadanie wyeliminowanie potencjalnych czynników powodujących objawy. Dopuszczalne pokarmy to ryż, ziemniaki, gorzka herbata, woda mineralna niegazowana. Proszę przez kilka dni zastosować dietę restrykcyjnie, następnie dodawać (jeden dziennie) nowy pokarm (np. pierś z kurczaka, indyka, jajka, chude białe sery, jogurty naturalne, białe pieczywo). Proszę przyjmować pokarmy jak najmniej przetworzone bez przypraw i barwników. Niewielka ilość soli jest dozwolona