Pokrzywka polekowa a odpowiednie testy

Lekarz rodzinny stwierdzil u mnie pokrzywke prawdpodobnie polekowa. W jaki sposob dowiedziec sie na jaki lek jestem uczulona( bralam kilka lekow).

Małgorzata Panek

Czy wszystkie leki zostały zastosowane po raz pierwszy? Czy któryś z nich stosowała już Pani wcześniej? Najbardziej prawdopodobne jest, że jest to reakcja na lek stosowany po raz pierwszy. Nie można wykluczyć też interakcji leków. Testów skórnych na alergie na leki zazwyczaj nie wykonuje się . Proszę zapytać się swojego lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam