Pola płucne bez zmian ogniskowych. Wnęki szersze, naczyniowe

Wynik badana RTG płuc. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Wnęki szersze, naczyniowe. Poszerzone naczynia górnopłatowe. Dwukopulasty zarys po stronie lewej oraz zrosty w zachyłku żebrowo- przeponowym przednim. Prosze o szybką odpowiedz co ten opis oznacza, gdyż jestem zaniepokojony a wizyte u pulmonologa mam dopiero za m-c. Z góry serdecznie dziękuje. Pola płucne bez zmian ogniskowych

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany opis nie wskazuje na niepokojące schorzenia ostre. Zrosty najpewniej są konsekwencją przebytej infekcji, zaś poszerzone naczynia mogą być wynikiem chorób serca. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty pulmonologa.