Mężczyzna , 64 lata Wynik badana RTG płuc. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Wnęki szersze, naczyniowe. Poszerzone naczynia górnopłatowe. Dwukopulasty zarys po stronie lewej oraz zrosty w zachyłku żebrowo- przeponowym przednim. Prosze o szybką odpowiedz co ten opis oznacza, gdyż jestem zaniepokojony a wizyte u pulmonologa mam dopiero za m-c. Z góry serdecznie dziękuje. Pola płucne bez zmian ogniskowych
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Izabela Ławnicka 82
Lek. Izabela Ławnicka Stażysta/Rezydent, Lublin
Edytuj odpowiedź

Witam! Podany opis nie wskazuje na niepokojące schorzenia ostre. Zrosty najpewniej są konsekwencją przebytej infekcji, zaś poszerzone naczynia mogą być wynikiem chorób serca. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty pulmonologa.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Angiografia – Angiografię wykonuje się, gdy jest potrzeba uzyskania obrazu naczyń krwionośnych. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu promieni rentgenowskich i środka cieniującego (kontrastu), który wprowadza się do światła naczyń.
  • PulmonologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat