Pola płucne miernie rozedmowe, bez zmian ogniskowych

witam, odebrałam RTG płuc.bardzo ostatnio kaszlałam ,mam astmę oskrzelową .Wynik badania.Pola płucne miernie rozedmowe,bez zmian ogniskowych,Cień serca i dużych naczyń w granicach normy wiekowej

Witam! Płuca rozdemowe to płuca o nadmiernym w stosunku do normy upowietrznieniu. Tego typu zmiany najczęściej są skutkiem przewlekłego zapalenia oskrzeli lub wieloletniego palenia tytoniu. Ważniejsze od samego opisu rtg jest jednak badanie kliniczne i ewentualne prezentowane przez chorego dolegliwości.