Pole płucne bez zagęszczeń ogniskowych, miernie rozedmowe

Witam. Prosiłbym o interpretację wyników RTG klatki piersiowej. W okolicy dolnych biegunów wnęk pojedyńcze, pasmowate zmiany o typie br.chronica. Spłycenie kątów przeponowo-żebrowych -zrosty. Poza tym pole płucne bez zagęszczeń ogniskowych , miernie rozedmowe. Sylwetka serca i wnęki nieposzerzone. Tydzień temu przechodziłem zapalenie oskrzeli byłem tydzień na antybiotyku dziś jest lepiej lecz kaszel został. Dodam że nie palę i nie paliłem.Jestem alergikiem lecz odczulam się o 3 lat.

Biorąc pod uwag Pana wiek - pozostałe opisane zmiany są nadinterpretacją radiologa