Pole płucne o wzmożonym rysunku podścieliska

RTG płuc otrzymałem rtg płuc z opisem, który przedstawiam poniżej: Pole płucne o wzmożonym rysunku podścieliska. Wnęki poszerzone naczyniowe. Sylwetka serca w granicach normy. Kąty p-ż wolne. Prawa kopuła przepony wielkołukowa. co to oznacza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wzmożony rysunek podścieliska oznacza iż mam do czynienia z toczącym się stanem zapalnym. Wielołukowy zarys przepony oznacza, że prawa kopuła nie tworzy łagodnego łuku lecz jej kształt jest nieregularny. Co może być tego przyczyną? To właśnie pozwoli przybliżyć badanie USG jamy brzusznej a jeszcze lepiej KT jamy brzusznej i klatki piersiowej. Nie znam wywiadu chorobowego stąd nie mogę wdawać się w ewentualne szczegóły rozpoznania.