Półgodzinne przesunięcie w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jakis czas temu zaczelam zazywac tabletki antykoncepcyjne. Pierwsza tabletke zazylam po 19, kiedy zaczal mi sie okres, nastepnego dnia wzielam o 19, trzeciego dnia o 18.30 i od tamtego czasu przyjmuje je o tej godzine z maksymalnym obsunieciem o 10 min. Czy przy takim stosowaniu moglam zajsc w ciaze? Czy tabletki dzialaly juz w 3 dniu? Biore Novynette. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Antykoncepcja jest zachowana.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli pierwsze opakowanie tabletek rozpoczęła Pani w pierwszym dniu krwawienia miesięcznego, to już w 3 dniu najpewniej była Pani chroniona. Półgodzinne opóźnienie w zażyciu tabletki nie wpływa na poziom zabezpieczenia.