Policykliczny tętniak w podziale lewej MCA

W badaniu angio-TK policykliczny tętniak w podziale lewej MCA śr. worka ok.5mm z dwoma dodatkowymi uwypukleniami w obrębie worka tętniaka -wysokości po ok.3 mm; szyja tętniak szerokości ok. 3.3mm. W podziale prawej MCA tętniak wielkości worka ok. 4,4x2,4; podstawa worka tętniak śr. ok.2,7mm.Tętniak w śr. odc. MCA w odc.M1 z okolicy odchodzącej tętnicy wielkości 2x1,7mm, podst.1,5mm. Proszę o ocenę, co to dla mnie znaczy? Z góry bardzo dziękuję i liczę na pomoc. Janina K. l.67

proszę się udać na konsultację do neurochirurga lub neuroradiologa zabiegowego. Postępowanie z tętniakiem zależy od jego kształtu, położenia, wielkości itd...