Polineuropatie po chemioterapii

jestem po chemii-VELCADE+PABI_DEKSAMETAZON.Wystapila umnie polineuropatia i z tego powodu bralam plastry ,ale zle sie czulam i odstawilam.teraz przez pare miesiecy bralam POLTRAM COMBO i doktor zmienil na DORETA 75mg.+650mg.potym wszystkim dostalam bardzo silnanadpotliwosc .przy bardzo malym ruchu lub siedze woda zalewa mi oczy szyje icale plecy.to nie jest pot tylko woda silnie leci.przebieram sie i kapie do10 x.nogi mrowienie ,dretwe,silne mrozenie palcow,napadowe bole razenie pradu maria

Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka.
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe ( pod warunkiem , że są właściwie dobrane i w odpowiednich dawkach).
Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę.

Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej.

Tramadol i paracetamol czyli składniki Poltramu combo i Dorety rzadko są skuteczne w leczeniu polineuropatii, plasty ( domyślam się, że opioidy) również sa nieskuteczne.

Konieczna pełna konsultacja, aktualne wyniki badań, Może zmniejszyc dawki leków :
POLTRAM COMBO (37,5 TRAMADOLU + 325mg PARACETAMOLU ) doktor zmienil na DORETA (75mg.+650mg), to 2x większa dawka jednorazowa! można po 1/2 tabletki!
Może są inne problemy zdrowotne, anemia, niedobory witaminowe, zaburzenia endokrynologiczne????