Polip w badaniu histopatologicznym

W badaniu kolonoskopowym lekarz wyciął polipa o śr. 12mm na szerokiej szypule- odcięty pętlą diatermiczną i odzyskany do badania histo-patol.-but.1 Natomiast w opisie jaki dostałam było tak:W pojemniku 2 fragm. tkankowe o śr. 11mm i 10mm Pytanie moje jest takie: Jak to się stało że w pojemniku są dwa fragmenty skoro był cały jeden polip(widziałam bo pielęgniarka mi go pokazywała) i wielkośc jest tak różna?
KOBIETA ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Polip mógł się rozpaść podczas transportu do Zakładu Patomorfologii.
Przy opisie podawane są najdłuższe wymiary więc rozmiar jest porównywalny w obu badaniach.