Polip w obrębie jajnika a zabieg operacyjny

Witam W maju robiłam badanie Usg wszystko było dobrze, choć istniało podejrzenie polipu, więc po 2 mc ponowiłam USG z którego wyszło: polip jest ale mniejszy plus jajnik o wymiarach60x40 mm zawiera torbiel jednokomorową o jednorodnej homogennej treści wym 45x34x44 mm ( o wyglądzie endometrialnej) Unaczynienie torbieli obwodowe, przepływ wysoko oporowy. Chciałam zapytać co dalej, czy będzie dało się to jakoś wyleczyć lekami czy czeka mnie jakiś zabieg, operacja, czego mogę się spodziewać?

W tej sprawie odpowiednie decyzje na pewno powinien podjąć ginekolog prowadzący. USG sugeruje występowanie torbieli endometrialnej, którą zazwyczaj można leczyć farmakologicznie i myślę, że ginekolog zastosuje taką terapię. Oczywiście decyzja co do dalszego leczenia także uzależniona jest od dolegliwości jakie u Pani występują i czy są związane właśnie z tą torbielą.