Polip w obrębie nosa a zabieg operacyjny

witam mam problem z polipem i przegroda ma już termin operacji proszę o poradę jak wytrzymać do czasu operacji z objawami :) tu link do mojego TK http://we.tl/EQ8dVSVGH6 trzeba w niego wejść zaakceptować i pobrać zawartość całej płyty która dostałem i tu wrzuciłem czekam na odp czy można to jakoś wyleczyć czy operować objawy typowe spływająca wydzielina czasami ból głowy ogólne robicie uczucie rozpierania policzka i czasami jak mam sucho w nosie to leci krew z dziurki gdzie polip

Lek. Tomasz Budlewski

W podanym przypadku konieczne jest leczenie operacyjne. Bez powyższego leczenie objawy co jakiś będą powracać z mniejszą lub większą siłą.

Niestety musisz zoperować przegrodę u dobrego chirurga głowy i szyi. Jest poważnie skrzywiona, zabieg będzie trudny technicznie i wymaga mistrza. Masz też duże przerosty polipowate w zatoce szczękowej prawej oraz wypełnioną w całości polipem zatokę klinową lewą. Czkają Cię więc dwie operacje, operacja przegrody i zatok.