Polip w zatoce szczękowej a zatkany nos i wydzielina spływająca po gardle

Witam. Z polipem w z szczękowej, zatkanym nosem(od 2 lat), i spływającym czymś niezidentyfikowanym po gardle(od dziecka). Lekarz powiedział że to nie od skrzywienia przegrody bo jest małe a polip żebym decydowała czy chce usuwać. Dostalam Narivent i sugestię żeby zrobić cytologię z nosa. Męczy mnie już ten nos strasznie.Co robić? Czy jak usunę polip to przestanie mi dokuczać ta wydzielina spływająca po gardle zwłaszcza przed snem? Czy sam polip 20x17mm może aż tak zatkać nos i uprzykrzyć życie?

Osobiście jeśli faktycznie ma Pan skrzywioną przegrodę nosa radziłbym Panu zdecydowanie się na zabieg septoplastyki z ew. ingerencją w obręb zatok lub małżowin zgodnie z badaniem laryngologicznym i TK. To powinno pomóc. Jeśli próbował Pan leczenia farmakologicznego bez efektu to nic innego Panu nie zostaje.