Polip zatoki szczękowej – operacja

Kilka dni temu usunięto mi w operacji Caldwella-Luca polipa z zatoki szczękowej. Właściwie wiem tylko tyle, że był wielkości wielkiej śliwki. Czekam na wyniki badań histopatologicznych. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat polipów zatok szczękowych. Proszę o informacje. Boję się, że wyniki pokażą, iż była to zmiana złośliwa.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Zdecydowana większość zmian, które w rozpoznaniu wstępnym (przedoperacyjnym) uznawana jest za polipy zatoki szczękowej w badaniu histopatologicznym rozpoznanie to jest potwierdzane - jest to zmiana łagodna. Zaledwie w kilku procentach (ok. 2% przypadków) stwierdzana jest zmiana złośliwa, jednak często wykazuje ona cechy złośliwości (naciekanie, przerzuty do węzłów chłonnych itp.) jeszcze przed operacją.

Proszę być dobrej myśli i ze spokojem oczekiwać na wynik badania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.