Polipowatość odbytnicy a usuwanie chirurgiczne zmian

Mam stan po usunięciu jelita grubego bez części odbytnicy (pozostało ok 20 cm odcinka). Niestety ten odcinek ma masę polipów rozmieszczony po całej błonie. Czy konieczne jest wtedy tylko radykalne usunięcie odbytnicy czy można usunąc błonę śluzową. Czy jest to operacja skomplikowana ? Czy polipy mogą ponownie wówczas się odrodzić. Mam polipowatosć najprawdopodobnije genetyczna.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie napisał Pan jak głęboko zmiany penetrują ścianę jelita. W tego typu nieprawidłowościach może dochodzić do nawrotów. O możliwych sposobach leczenia proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.