Polipowe fragmenty endometrium z cechami rozrostu prostego

Dzień dobry. Stwierdzono u mnie polipowe fragmenty endometrium z cechami rozrostu prostego. Lekarz zalecił lek o nazwie Provera 10 mg, zażyłam 10 tabletek tak jak zalecił lekarz póżniej od 16.dnia cyklu przez kolejne 10 dni. Jednak w momencie kiedy pojawiła się miesiączka , złapała mnie depresja i stany lękowe... Bardzo mnie to meczy i nie radzę sobie z tym stanem.Proszę o poradę czy zażywać dalej czy przerwać leczenie, lekarz prowadzący jest na urlopie. Halina z Katowic

Witam Panią,

Nie podała Pani czy kiedykolwiek cierpiała Pani z powodu depresji lub zaburzeń lękowych. Producent leku podaje w charakterystyce produktu leczniczego,że w przypadku pacjentek z depresją w wywiadzie - lek trzeba stosować bardzo ostrożenie. Jeśli objawy lękowo-depresyjne wystepują krótko- jedynie dobęlub dwie w trakcie terapii, trwającej 28 dni, to mogą przypominać po prostu zespół napięcia przedmiesiaczkowego, ale wywołany odstawieniem progesteronu. Jesli jednak objawy lękowo-depresyjne utrzymują się cały czas to można albo zrezygnować z terapii Proverą, albo skonsultować się z lekarzem psychiatrą odnośnie wprowadzenia terapii przeciwdepresyjnej na czas leczenia Proverą.

Pozdrawiam!

Witam,

niestety informacje, które Pani podała, nie pozwalają na ustalenie źródła objawów lękowo-depresyjnych. Może warto byłoby skontaktować się z lekarzem i omówić z nim wątpliwości, które Pani opisała na portalu abc.zdrowie.
Jeśli konsultacja nie da odpowiedzi na Pani pytanie, proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który zaplanuje terapię farmakologiczną.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf