Polipy pęcherzyka żółciowego a odpowiednia terapia

Witam Mam pytanie o polipy pęcherzyka żółciowego. Miałam 2 badania USG które wykazało kilka polipów -5 od 4 do 7mm .Badania były robione w odstępie 8 miesięcy. W opisie wymiary polipów nie zmieniły się. Lekarz kazał usunąć a gdy poszłam ustalić termin zabiegu chirurg powiedział że jeśli nie boli to nie wycinać. Proszę o informację czy powinnam poddać się zabiegowi. Mam celiakię którą odkryłam niedawno , może dieta pomoże . Czy polipy można wyleczyć? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli są stwierdzane polipy to sądzę, że pęcherzyk powinien zostać usunięty. Proponuję udać się ponownie na konsultację chirurgiczną.