Polipy pęcherzyka żółciowego a odpowiednia terapia
Witam Mam pytanie o polipy pęcherzyka żółciowego. Miałam 2 badania USG które wykazało kilka polipów -5 od 4 do 7mm .Badania były robione w odstępie 8 miesięcy. W opisie wymiary polipów nie zmieniły się. Lekarz kazał usunąć a gdy poszłam ustalić termin zabiegu chirurg powiedział że jeśli nie boli to nie wycinać. Proszę o informację czy powinnam poddać się zabiegowi. Mam celiakię którą odkryłam niedawno , może dieta pomoże . Czy polipy można wyleczyć? Dziękuję

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Jeżeli są stwierdzane polipy to sądzę, że pęcherzyk powinien zostać usunięty. Proponuję udać się ponownie na konsultację chirurgiczną.