Polipy po stosowaniu hormonalnej terapii zastępczej

Witam. Mam 53 lata od 4 jestem w okresie menopauzy. Do tej pory przyjmowałam HTZ dwa razy- pierwsze tabletki Femoston a następnie plastry Systen conti (przy plastrach krwawiłam)Po obu lekach musiałam mieć łyżeczkowanie ponieważ badanie USG wykazywało nieprawidłowości . W obu przypadkach w badaniach histopatologicznych wychodziły polipy. Mam pytanie czy są leki HTZ które nie powodują takich skutków ubocznych jakie opisałam.Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych tzn hormonalnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.