Polipy przy obfitych i bolesnych miesiączkach

Witam, lekarz stwierdzil u mnie nadzerkę ale powiedzial zeby ja kontrolowac. Jestem kobieta zamezna i nie rodzilam jeszcze wiec nie malam usuwanej nadzerki. Ostatnio lekarz wykryl u mnie polipy i zapytal czy mam obfite miesiaczki. Tak mam obfite i bolesne pierwszego i drugiego dnia. Nic wiecej nie powiedzial mi o polipach. Mam przyjsc na wizyte za 3 miesiace. Czy cos jest nie tak ze mna? Bede mogla miec dzieci???

Polipy endometrium w większości przypadków usuwa się zabiegowo. Jeżeli nadżerka nie powoduje krwawień po stosunku to można pozostawić ją w obserwacji. Można też podjąć leczenie zabiegowe- najlepiej laserem.