Polipy w obrębie pęcherzyka żółciowego a biegunki

Szanowny Panie Doktorze, 2 lata temu wykryto u mnie 3 polipy pęcherzyka żółciowego do 1cm, jeden z lekarzy twierdzi, iż wystarczy je tylko obserwować (usg co roku) i do tej pory tak robiłam, inny, że trzeba je usunąć operacyjnie, gdyż w pewnym momencie mogą zacząć szybko rosnąć. Obecnie mam 27 lat i często odczuwam dyskomfort a nawet ból po niektórych potrawach, biegunki, wzdęcia, uciski w prawym boku itp., gdy leżę na prawym boku często mam mdłości. Jakie jest Pana zdanie na ten temat?

Tak duze polipy w pęcherzyku żółciowym wystepuja rzadko, moga one działać jak kamienie powodujac zaburzenia odpływu żółci z pęcherzyka. Powinna Pani zdecydować się na lapsroskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego.