Półpasiec a obniżona odporność

Rok temu zachorowałam na półpasiec teraz zachorowałam ponownie i wyczytałam, że może się to wiązać z obniżeniem odporności, ale ja jesem bardzo odporną osobą żadko miewam nawet katar. Więc czy rzeczywiście może to oznaczac jakiś poważny problem ze zdrowiem?

Witam.

Tak. Półpasiec ujawnia się w sprzyjających dla niego warunkach, a więc przy obniżonej odporności organizmu.
Przyczyny spadku odporności mogą być bardzo różne.
Ale przy tej okazji proponowałbym wykonanie kompletu badań podstawowych i profilaktycznych badań przesiewowych, takich jak:
- morfologia krwi pełna, z rozmazem,
- OB/CRP,
- glukoza,
- lipidogram,
- Aspat, Alat,
- mocz badanie ogólne,
- kał na krew utajoną (plus ew. kolonoskopia),
- RTG klatki piersiowej PA i boczne,
- konsultacja ginekologiczna z badaniem cytologicznym,
- mammografia.
oraz innych w zależności od wskazań i dolegliwości.