Półpasiec a wysuszona skóra głowy

Witam! Mam dość nietypowe pytanie. Czy półpasiec może też mieć wpływ na suchą skórę głowy i uszu? Już kiedyś przechodziłam tę chorobę, natomiast oprócz kilku krostek i niewielkiego bólu nie było żadnych innych objawów. W chwili obecnej przechodzę znów to samo, tylko ból jest silniejszy i do tego zauważyłam, że schodzi mi skóra z głowy - wygląda to jak łupież (leki typu nizoral nie pomagają) i uszu. Wygląda to tak jakby skóra była bardzo wysuszona, bo po nałożeniu zwykłego kremu jest trochę lepiej. Skóra nie swędzi ani nie piecze.

Witam! Pierwotnym wykwitem w półpaścu, a więc takim od którego zaczyna się rozwój zmian skórnych jest pęcherzyk na podłożu rumieniowym, czyli pęcherzyk na zaczerwienionej skórze. Pomiędzy wykwitami występują obszary skóry nie zmienionej. Typowo w półpaścu nie występują zmiany opisywane przez Panią, czyli takie które rozwijały by się na obszarach nie zajętych wykwitami pierwotnymi a dotyczyły skóry zdrowej. W związku z tym wydaje się, że zmiany mogą mieć inną przyczynę np. łojotkową. W takiej sytuacji wskazana jest wizyta u dermatologa w celu dokładnej oceny zmian i dobrania odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!