Półpasiec u 20-latka a leczenie

Witam Zdiagnozowałem u siebie półpaśca. Oprócz kilku krostek i niezbyt bolesnego bólu przy dotykaniu skóry na lewej stronie tułowia, nie mam żadnych innych objawów. Poza tym czuję się świetnie. Z kilku różnych przyczyn u lekarza będę mógł być dopiero w poniedziałek; od diagnozy do wizyty miną ponad 4 doby. Mój organizm nie był przez ostatni czas osłabiony - nie chorowałem i ciężko nie pracowałem. Czy nie narażę siebie zostając przez te cztery dni w domu (nie mając kontaktu z innymi osobami)?

Leczenie stwierdzonego przez lekarza półpaśca jest zwykle objawowe.
Można stosować leki doustne z acyklowirem.
Proponuję jednak udać się do lekarza w poniedziałek celem potwierdzenia Pana przypuszczeń.