Półpasiec u partnera i ryzyko zarażenia

Dzień dobry, Lekarz u mojego chłopaka zdiagnozował półpasiec. Mam pytanie czy może mnie zarazić? Przechodziłam co prawda ospę w dzieciństwie ale boję się zarażenia tym bardziej że całuje się z nim i współżyłam (biorę tabletki). Po jakim czasie mogą się u mnie pojawić objawy i jakie? Czy jeśli ja się nie zarażę mogę zarazić kogoś innego np z rodziny? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Może nastąpić zakażenie ospą u osób nie chorujących lub nie będących zaszczepieni. Półpasiec jest reaktywacja dawnego zakażenia ospy przebiegające u osób przy obniżonej odporności.