Półpasiec w 39 tygodniu ciąży - jakie są zagrożenia?

Jestem w 40 tygodniu ciąży, termin wypada za 6 dni. Tydzień temu na skórze pojawiła się wysypka, lekarz ogólny stwierdził półpaśca i zalecił tylko leczenie zewnętrzne (maść na opryszczkę). Ginekolog prowadzący ciążę stwierdził, że nie ma zagrożenia dla mnie i dla dziecka. Jednak spotkałam się z wypowiedzią na Państwa stronie, że półpasiec jest groźny przed porodem. Proszę o informację dlaczego i jakie są zagrożenia.

Witam serdecznie!
Jeżeli u kobiety pojawi się półpasiec po 20 tygodniu ciąży, jedynym potencjalnym problemem, który może wystąpić, jest półpasiec u dziecka, który może się rozwinąć we wczesnym dzieciństwie. Jest to dowód na to, że wirus rzeczywiście przekracza łożysko. Jednak oczywiście do takiej sytuacji może nie dojść. Także proszę nie martwić się na zapas.
Ponadto półpasiec zazwyczaj jest związany z silnymi dolegliwościami bólowymi. Podczas porodu, który sam jest olbrzymim wysiłkiem nie jest to komfortowe. Jeżeli urodzi Pani we wskazanym terminie to infekcja powinna minąć. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam