Polypus endometrialis partim in statu regresionis

Witam. Po zabiegu wyłyżeczkowania kanału szyjki macicy otrzymałam następującym wynik badania histopatologicznego:wyskrobiny w kanału szyjki macicy: Endocervix normalis. Wyskrobiny z jamy macicy: Polypus endometrialis partim in statu regresionis. Proszę o interpretację. Czeka mnie wizyta u lekarza,ale to za jakiś czas a do tego czasu wolałabym wiedzieć co mnie czeka . Pozdrawiam serdecznie. A.S.

Ps czy miała Pani mammografię jak nie to warto zrobić w ramach bezpłatnego programu badań przesiewowych