Polypus hyperplasticus w wyniku badania histopatologicznego

Witam, Proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego po usunięciu polipa esicy. Opis: Polypus hyperplasticus. Excisio completa. I czy jest powód do niepokoju. Dziękuję
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozpoznanie to polip hyperplastyczny po doszczętnym wycięciu zmiany. Jest to polip powstały z nadmiernego rozwoju śluzówki jelita grubego, zazwyczaj po miejscowym stanie zapalnym. Nie ma tu żadnej komponenty nowotworowej.

Witam , polip przerostowy , wycięcie całkowite. Zmiana powstaje z przerośnięcia prawidłowej śluzówki jelita , JEST ŁAGODNA ( tzn. nie jest złośliwa) i została wycięta w całości , a więc... po sprawie!!! Nie znam Pana(i) wieku , a od tego zależy za jaki czas należy wykonać kontrolną kolonoskopię. Na to pytanie odpowie lekarz kierujący na kolonoskopię lub wykonujący ją. Pozdrawiam , zż

Oznacza: Polip przerostowy. Wycięty doszczętnie. To niegroźny polip, bez cech nowotworu powstający najczęściej jako następstwo przebytego stanu zapalnego w zakresie śluzówki jelita. Polip został całkowicie usunięty i nie wymaga dalszego postępowania w tym względzie.