Pomiar ciśnienia i wysoki puls

Witam, mam 24 Lata 85Kg wagi 170cm od paru dni mierze sobie ciśnienie i jestem trochę zaniepokojony. ciśnienie waha się od 180-90 160 - 80 130-80 Ale ale do tego dochodzi wysoki puls nawet w spoczynku. od 110 do 130. Odstawiłem kawe, i napoje z kofeiną. Jednak jest tak samo. a do tego dziś pojawil się lekki boł po lewej stronie klatki piersiowej.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.