Pomiar ciśnienia krwi rano i wieczorem

Witam mam pytanie odnośnie ciśnienia ,moje ciśnienie rano 136,138,140/80,82,85, tetno68,70 później szybko się obniża i wynosi 120,116,110/75,70,65,puls 72,80,ale wieczorem wzrasta i osiąga 150,155,160/85/88/89 moje tetno spada 53,50,48 prawie codziennie jeżdże na rowerze ok 1 godz.,mam pytanie co się dzieje wieczorem z tym moim ciśnieniem i pulsem, czy muszę brać jakieś leki skoro w ciągu dnia te wartości są prawidłowe ,dziękuje za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że ma Pani nadciśnienie i stosowanie leków na nadiśnienie w godzinach popołudniowych jest celowe. Sugeruję w pierwszej kolejności wykonanie badania holter ciśnieniowy aby ocenić ciśnienia w przekroju całej doby i ich wahania dzień/noc. Następnie z wynikiem należy udać się do lekarza lub kardiologa.