Pomiar ciśnienia krwi u kierowcy

Witam. mam 64 lata ciśnienie krwi 159 /69 puls 63. Czy to jest normalne w moim przypadku. Pracuje jako kierowca ciężarówki. Dziękuję

Witam.
Ciśnienie skurczowe jest za wysokie (159). Dodatkowo duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym może wskazywać na współistniejące zaburzenia np. wadę serca, nadczynność tarczy itd.
Powinien Pan pomierzyć ciśnienie, około tygodnia, 2x dziennie (może być o różnych porach), po 5-10 min. spoczynku, nie bezpośrednio po jedzeniu, piciu czy paleniu tytoniu.
Powinien Pana również zbadać lekarz i zalecić dalsze postępowanie (diagnostykę).