Pomiar ciśnienia tętniczego i bóle głowy

Witam od ok 3 mieśięcy mam problem z ciśnieniem . Mam 22 lata jestem kobietą i od tych 3 miesięcy mam chyba za wysokie ciśnienie :max 159/102/103p , norma149/99/96 przeważnie w tych granicach przy tym okropne bóle głowy, (zwalczam go srodkami przeciwbólowymi ) budzę się również z niesamowitym kłuciem w klatce pierśiowej jest to chwilowe i ustaje , do jakiego lekarza powinnam się udać? i Jaką chorobę oznacza? Dziękuje Serdecznie za odpowiedz! :)

Witam,

KOniecznie trzeba sie skonsultowac z internista lub kardiologiem i najpewniej przeprowadzic diagnostyke w kierunku przyczyn wtornego nadcisnienia tetniczego.
NA samym poczatku wykonalbym badania w kierunku nadczynnosci tarczycy - TSH, fT3, fT4.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga