Pomiar ciśnienia tętniczego na obu kończynach górnych

Witam. Ostatnio zaczęłam mierzyć ciśnienie tętnicze na obu kończynach górnych. Cięsnienie na kończynie lewej jest często wyższe od kończyny prawej. Różnica często wynosi 20 lub ponad 20 mmHg. Co jest tego powodem. Choruję na serce i na niedoczynność tarczycy. Czy powinno mnie to niepokoić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który po osobistym pomiarze ciśnienia tętniczego wskaże, czy konieczna jest dalsza diagnostyka.