Pomiar ciśnienia w ostatnim trymestrze ciąży

Witam, jestem w I trymestrze ciąży i mam zalecenia od lekarza ginekologa, żeby dwa razy dziennie mierzyć ciśnienie. Do tego celu zakupiłam zwykły elektroniczny ciśnieniomierz, ale po przeczytaniu instrukcji okazało się, że jest on niewskazany dla kobiet w ciąży. W tej sytuacji zwracam się z pytaniem czy jest on dla mnie bezpieczny i czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do codziennych pomiarów? Anna

Witam. Pomiary elektroniczne obarczone są pewnym ryzykiem błędu nie są jednak w żaden sposób niebezpieczne dla kobiet w ciąży.