Pomiar cukru przez 21-latkę

rano wstałam miałam 33 cukru byłam na badaniach krzywa cukrowa i po 2 godzinach wypicia glukozy w domu mierzyłam miałam 31 cukru czy może być glukometr może źle mierzyć cukier ..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje możliwość nieprawidłowych wskazań glukometru. Warto powtórzyć badanie na innym aparacie lub laboratoryjnie oznaczyć poziom glikemii na czczo.