Pomiar glukozy u 9-miesięcznego dziecka

mam 9 miesiecznego synka robilam mu badanie krwi i wyszlo 7,1 glukozy pediatra powiedziala ze bardzo wysoki poziom cukru zalecila kontrole, po powrocie zbadalam mu glukometrem i wyszlo 142 czy to znaczy ze ma cukrzyce, jak porownac wynik glukometru do tego z laboratorium.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obaw wyniki są zbyt duże. Ten z laboratorium podany jest w innych jednakostkach niż ten z glukometru w domu. Aby je porównać nalezy przemnożyć ten z laboratorium przez 18. Norma to 60-100. Przedstawiony wynik - 7,1 x 18 = 127,8 co przekracza normę znacznie. Konieczna jest konsultacja z endokrynologiem. dziecięcym.