Pomiar mocy szkieł korekcyjnych

ostatnio poszłam do salonu optycznego celem sprawdzenia mocy moich szkieł w dawnych okularach, były one do dali więc rzado je nosiłam aż zapomniałam ile minusów mam. od wizyte gorzej przez nie widzę. czy badanie aparatem mierzącym moc szkieł mogło jakość je uszkodzić? przepraszam za kolokwializm ale nie pamiętam fachowej nazwy urządzenia

A nie miała Pani przypadkiem zakrapianych oczu kroplami rozszerzającymi źrenicę? Jeżeli tak to stąd to gorsze widzenie, efekt minie po kilku godzinach. Aparat - autorefraktometr - nie mógł uszkodzić wzroku