Pomiar poziomu TSH a stosowanie Euthyrox

Witam mam 42 lata. 2 lata temu w wynikach badan tsh wynioslo 4,25 i endokr zadecydowal o podaniu euthyrox 25. Po 2 latach pobierania tsh 3,98 i lekarz zdecydowal na zwiekszenie dawki na 37,5,a po 3 miesiacach tsh 3,75 i dawke powiekszyl na 50. czy napewno powinnam lykac wieksze dawki skoro mieszcze sie w normie ? Od dawki 50 zauwazylam zmiennosc nastroju, szybciej jestem bezsilna i placzliwa.

Magdalena StusiĹska

Być może, skoro wynik jest w normie a ma Pani określone objawy należy zmniejszyć dawkę. Należy to skonsultować z lekarzem endokrynologiem.