Pomiar temperatury w pochwie a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, ostatnia miesiączka zaczęła mi się 9.12, do zapłodnienia mogło dojść 20.12. Dzisiaj mierzyłam temperaturę pochwy i wyszła mi 37,5. Czy taka wysoka temperatura może oznaczać ciąże? Testu nie robiłam, gdyż czekam do pierwszego dnia w którym miałabym dostać okres.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pomiar temperatura nie służy do rozpoznawania ciąży. Nie wnosi w tym temacie, żadnych danych. W Pani przypadku potrzebne jest wykonanie testu ciążowego 14 dni po współżyciu.

Pozdrawiam.