Pomiar wzrostu poziomu b HCG w ciązy i wskazania do wykonania badań prenatalnych

Witam. Mam 31 lat i jestem w pierwszej ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 27.08. W dniu 24.09 (29 dc) zrobiłam badanie HCG i wynik to 1330,78 mlU/ml. W dniu 26.09 (31 dc) badanie powtórzyłam o tej samej porze i wynik to 3506,00 mlU/ml. Wzrost nastąpił o 263%. Cytologię mam prawidłową. Lekarz powiedział, żebym się zastanowiła nad badaniami prenatalnymi. Czy taki wzrost HCG przy ciąży pojedynczej powinien być alarmujący i może stanowić podstawę do rozważań nad przeprowadzeniem badań prenatalnych?

Lek. Marta Jaruchowska

Nie, być może z jakiegoś innego powodu proponuje Pani badania prenatalne.
Zdecydowanie nie jest to wskazanie do dalszej diagnostyki prenatalnej.