Pomiary glukometrem na czczo

Proszę powiedzieć jaki pomiar glukometrem na czczo jest prawidłowy,oraz po spożyciu śniadania po 2 godzinach.Jaki jest dobry wynik przed obiadem i 2 godziny po obiedzie,przed kolacją i 2 godziny po kolacji,oraz przed snem.Z góry serdecznie dziękuję.Lekarz zalecił kupno glukometru i takie badanie,gdyż wynik na cukier po badaniu krwi miałem 115 mg/dl ,a norma jest od 70 - 110 mg/dl. zaznaczyć muszę, że mam 72 lata.Bardzo dziękuję za odpowiedź.

W moim odczuciu nie ma sensu mierzenie cukrów przy takiej glikemii na czczo. Jeżeli faktycznie glikemia na czczo wynosiła 115 mg% wykonane metodą laboratoryjną z osocza krwi żylnej to należy wykonać krzywą obciążenia glukozą a nie zadręczać chorego badaniami krwi na glukometrze. Jeżeli krew na czczo 115 mg była na czczo ale na glukometrze to trzeba zrobić normalane badanie na czczo z żyły metoda laboratoryjną i tym bardziej nie zawracać sobie głowy takimi pomiarami.