Pomiary glukozy w 30. tygodniu ciąży

30 tydz ciazy, stwierdzona cukrzyca ciazowa: naczczo 88mg, po 1h 188, po 2h 164, wczoraj mierzona glukoza naczczo 119mg, 2h po jedzeniu 42mg, dzisiaj naczczo 44mg, 2h po jedzeniu 77mg, potem po 2h 87, po kolejnym posilku 2h 79mg. co to oznacza? czy to hiopglikemia?

Aleksander Ropielewski

Podane wyniki wskazują na koniecznść pogłębienia diagnostyki. Na czczo poziom cukru jest za wysoki natomiast po posiłkach za niski. Proponuję kontakt z diabetologiem.