Pomiary obwodu główki wcześniaka

Witam, bardzo prosze o pomoc odnosnie obwodu glowki mojego synka. Otoz przy wizycie u pediatry w 7 tygodniu zycia synka obwod glowy wynosil 34, klatki piersiowej 33 a ciemiaczko 1×1,5. Natomiast 6 tygodni pozniej, czyli w 13 tygodniu zycia obwod wynosil 37,5 a klatki 36,5 a ciemiaczko 2,5×2,5 i bylo to 2,5 tygodnia temu.USG glowki robilismy 7 tygodni temu i bylo w granicach normy. Dodam ze synek jest wczesniakiem i przy urodzeniu jego obwód główki wynosił 29 cm. Bardzo prosze o pomoc co w takiej sytaucji mozna jeszcze zrobic i czy mam podstawy do niepokoju. Z gory dziekuje

proszę też pamiętać że wcześniaki ćwiczymy niejako profilaktycznie bo często pojawiają się u nich problemy z napięciem mięśni i asymetria ułożenia. Nie czekamy az coś się pokaże tylko ćwiczymy aby napięcie było w normie i dziecko osiągało kolejne etapy rozwoju w swoim wieku skorygowanym.