Pomimo noszenia okularów mój wzrok stale się pogarsza - co robić?

Około 1,5 roku temu zauważyłam pogorszenie się mojego wzroku. Wybrałam się do okulisty. Okazało się, że mam wadę -0,5. Nosiłam okulary. Z czasem w okularach widziałam dużo gorzej niż wcześniej bez, więc przestałam je nosić. Po około roku wybrałam się ponownie do okulisty. Ku mojemu zdziwieniu na badaniu wyszło -1,5 dioptrii na obojgu oczach (komputerowo prawie 3 dioptrii). Noszę od dwóch tygodni te nowe szkła i już zauważyłam, że wzrok pogorszył się ponownie. Nie widzę już tak dobrze jak pierwszego dnia, kiedy je założyłam, a okulary mamy, które wcześniej przymierzałam i były mi stanowczo za ostre, teraz są wręcz za słabe. Co mam zrobić? Mam dopiero 16 lat, a moja wada wzroku pogarsza się z roku na rok, a nawet szybciej. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

na pewno proszę nie wpadać w panikę. Do 21. roku życia gałka oczna rośnie, więc wada refrakcji może się zmieniać. Proponuję pozostać pod opieką jednego lekarza specjalisty, który będzie dobrze zorientowany w Pani przypadku oraz proszę robić okresową kontrolę okulistyczną w wyznaczonych terminach.

Podczas pracy przy komputerze czy podczas nauki proszę nosić okulary, a jednocześnie można wspomóc trochę oczy stosując suplementację preparatami zawierającymi luteinę i tran.

Pozdrawiam serdecznie