Pominęłam dwie tabletki antykoncepcyjne - co zrobić?

Biorę tabletki od pół roku i ostatnio zapomniałam wziąć tabletki (do końca blistra zostały 3). Wzięłam ją po upływie 12 godzin i następnego dnia również zapomniałam... 2 ostatnie tabletki wzięłam o stałej porze... Zrobiłam 7-dniową przerwę, ale nie jestem pewna, czy ochrona będzie zachowana, jeśli rozpocznę nowe opakowanie normalnie po 7-dniowej przerwie. Proszę o pomoc :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście trochę Pani "namieszała". Lepiej byłoby, gdyby skróciła Pani 7-dniowa przerwę... Proszę stosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa) w ciągu pierwszych 7 dni stosowania pigułek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!