Pominęłam dwie tabletki z jednego opakowania. Czy ochrona antykoncepcyjna tabletek została istotnie zmniejszona?

Witam! Stosuję tabletki Y***. Zapomniałam tabletki w 2. tygodniu (12. tabletka) - postąpiłam zgodnie z ulotką i po ok. 14 godzinach przyjęłam zapomnianą tabletkę, następnie zapomniałam 18. tabletki - przyjęłam ją po 13 godzinach i tego samego dnia współżyłam. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pierwsza sytuacja nie spowodowała wzrostu ryzyka ciąży.
Jeśli chodzi o drugą, to proponuję połączyć opakowania (rozpocząć kolejne bez robienia przerwy). Takie postępowanie zapewni pełną ochronę.