Pominęłam jedną tabletkę i pojawiło się krwawienie - dlaczego tak się dzieje?

Witam! Stosuję tabletki. Pominęłam wzięcie jednej tabletki (7 z kolei). Powinnam zjeść w sobotę o 22. Niestety następnego dnia w niedzielę chcąc zjeść kolejną o 22 zorientowałam się, że w sobotę zapomniałam zażyć. Wolałam nie brać 2 naraz, wiec połknęłam tylko jedną. W poniedziałek wystąpiło u mnie krwawienie. Co zrobić w takiej sytuacji? Dalej brać aż do zakończenia cyklu 21 tabletek czy przestać i zrobić przerwę 7-dniową? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam, Marta

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wszystkie schematy postępowania znajdzie Pani w ulotce załączonej do opakowania. Niezależnie od tygodnia, w którym doszło do pominięcia tabletki niezbędne jest przyjęcie zaległej tabletki, nawet jeżeli oznaczałoby to przyjęcie dwóch naraz. Pani niestety nie postąpiła zgodnie z zaleceniami, dlatego też doszło do osłabienia działania preparatu, co w konsekwencji doprowadziło do wystąpienia krwawienia. W obecnej sytuacji proszę kontynuować dany blister stosując dodatkowe metody zabezpieczenia przez 7 kolejnych dni.
Pozdrawiam