Pominęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną 24+4

Dzień dobry! Wczoraj powinnam o 19 wziąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Zanim przeczytałam instrukcje co do pominięcia tabletki, wzięłam ją dziś ok.11. Czy w tym wypadku mam normalnie dalej postępować, tzn. przyjąć dziś o 19 tabletkę placebo? Czy wziąć o godz. 19 następną tabletkę z następnego opakowania? Bardzo proszę o szybką odpowiedź !

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W tej sytuacji można było już nie brać pominiętej tabletki i przyspieszyć o jeden dzień krwawienie. Po wzięciu tabletki proszę normalnie przyjąć placebo i po nich rozpocząć kolejne opakowanie. Nie powinno mieć to wpływu na skuteczność antykoncepcji, ponieważ był to tabletka w trzecim tygodniu. Dla pewności może się Pani dodatkowo zabezpieczać przez tydzień.

Pozdrawiam serdecznie!