Pominęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną z opakowania

Z powodu wyjazdu zapomniałam zażyć ostatnią tabletkę z opakowania, powinnam ją wziąć w piątek i zrobić 7 dni przerwy, jednak moja przerwa trwała 8 dni. Ponieważ kolejne opakowanie rozpoczęłam w sobotę tak jak zazwyczaj to robiłam, chciałam zapytać przez jak długi czas powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przede wszystkim powinna Pani zastosować tabletkę "po stosunku", o ile w ostatnim czasie doszło do kontaktów seksualnych. Dodatkowe zabezpieczenie niezbędne jest przez 7 dni regularnego stosowania tabletek.